Оскільки втрата тепла, в більшій мірі, відбувається через стіни, важливо їх добре утеплити. Система "мокрий фасад" вважається найбільш поширеною у багатьох країнах. Її використовують на будь-яких типах будівель.
Перше, у чому варто розібратися, так це в тому, як закріпити плити пінопласту до стіни. Утеплення стіни за допомогою даного матеріалу має два основних етапи:
Перед початком монтажу необхідно уважно оглянути стіни, очистити їх від пилюки і масляних плям, вирівняти. Все це важливо зробити, щоб пінопласт міцно тримався на поверхні.
Потім, важливо обробити поверхню ґрунтівкою Front (концентрат 1: 4) 10 л. Витрата даного, уже готового матеріалу, складає 100-200 г на м2. Якщо стіна пориста, таке покриття необхідно виконати двічі.
Адже поверхня, на яку буде здійснюватися монтаж пінопласту, повинна бути сухою. Необхідно дати декілька годин, щоб грунтівка могла висохнути.
Щоб утеплити будинок, можна використовувати пінопласт Століт. Даний матеріал має різну щільність. Наприклад, пінопласт 15 щільності застосовується для утеплення внутрішніх стін, з метою їх подальшого покриття гіпсокартоном. Для утеплення фасадів зовні, використовується пінопласт 25 щільності або пінопласт 35 щільності.
Більш міцний полістирол Stolit застосовується на стінах, які найбільше схильні до холоду. Такий матеріал витримує інтенсивний механічний вплив і призначений для додаткової обробки. У деяких випадках, для теплоізоляції використовується пінопласт-крихта. Даний матеріал використовується для утеплення стін, які мають повітряний прошарок. Цією крихтою легко і зручно заповнюються закриті порожнини.
Завдяки тому, що щільність крихти менша, ніж у листів пінопласту, вона може використовуватися у специфічних місцях утеплення.
Особливу увагу варто приділити вибору суміші для приклеювання пінопласту. Щоб здійснити монтаж, можна використовувати суміш для приклеювання пінопласту Ceresit CT 83 (ви можете купити її на сайті). В одному мішку знаходиться 25 кг сухого матеріалу. Витрата матеріалу складає приблизно 5-7 кг на кв.м. Використовувати готову розведену суміш можна впродовж двох годин.
Також для цієї мети можна використовувати клей для пінопласту Coral CG-14. Один мішок, який важить 25 кг, розрахований на 6 м². Для утеплення фасаду застосовується також клей для пінопласту "Століт-М". Одна упаковка даної суміші витрачається на 6-7 м². Щоб приготувати розчин, необхідно використати 5 л чистої холодної води.
Застосовуючи правильні пропорції, важливо змішати суху суміш з водою і розмішати, використовуючи для цього низькооборотний дриль. Витримавши 5 хвилин -процес повторити знову. В результаті, утворюється еластична маса без грудок.
Спочатку важливо підготувати плити: очистити їх від пилюки і бруду, підрізати за необхідністю. Клеюча суміш наноситься на плиту декількома способами:
Для кріплення полістирольних плит використовується також піна-клей Tytan STYRO UNI STD B3. Даний аерозольний поліуретановий клей простий у застосуванні і не вимагає додаткового приготування. У балоні знаходиться 750 мл суміші, яка розрахована на 8-10 м².
Готову плиту потрібно приклеїти до основи і притиснути. Весь пінопласт бажано розташовувати по стіні в шаховому порядку.
Після приклеювання плит пінопласту, необхідно їх закріпити грибками (кріплення для пінопласту) по кутах і в центрі листа. Всі стики і місця кріплення замазати клеєм.
Ціни на пінопласт у Львові найрізноманітніші. Для того, щоб купити пінопласт недорого, існує база будівельних матеріалів «КУБ». Тут можна вигідно придбати матеріал за хорошою вартістю.
Залиште свій коментар про утеплення стін пінопластом