БЕЗКОШТОВНА доставка по місту при замовленні від 10 000 грн!
 • (093) 170-14-17
 • (093) 170-86-45
 • (050) 446-55-15
 • (098) 864-80-44
 • (095) 050-10-92
 • (067) 533-43-99
 • (067) 88-790-88
 • (099) 49-175-29
 • Відділ по роботі з юридичними особами:
 • (067) 533-27-88
 • (050) 447-86-05
 • Відділ логістики:
 • (095) 389-46-45
 • (067) 621-92-38
 • Постачальникам і партнерам:
 • (050) 564-50-50
 • (067) 634-64-60
 • Бухгалтерія:
 • (095) 389-25-45
 • HR-відділ:
 • (050) 424-10-92

8.00 - 21.00
(без вихідних)
Харків
Замовити розрахунок
Харків
Каталог товарів
Харків
0 Товарів:
0 грн.
Корзина
0 compare Порівняння
0 wishlist Обране

9 критичних помилок при утепленні будинку

Анастасія Козир
Час на прочитання 10 хв
Анастасія Козир Керівник відділу постачання

У зв'язку з частими запитаннями наших клієнтів щодо технології утеплення будинку пінопластом або мінеральною ватою, було прийнято рішення написати докладну статтю про типові помилки під час утеплення фасаду. Отже, приступимо!

Помилка №1. Економія під час вибору товщини утеплювача

Для прикладу ми візьмемо будинок площею 100 м2. Для цього вам знадобиться:

Разом вартість утеплення одного квадратного метра пінопластом товщиною 50 мм, під ключ, становить близько 120 грн. (на момент написання статті, липень 2015 рік). У свою чергу, утеплення стін пінопластом, товщиною 100 мм, все з тими ж комплектуючими, обійдеться у 150 грн. Не будемо заглиблюватися в дрібні математичні розрахунки, але за інших рівних умов, ви отримуєте всього 25% подорожчання вартості утеплення будинку, при цьому отримуючи вдвічі більші теплоізоляційні властивості вашої будови! Я припускаю, що з моменту написання даної статті вартість квадратного метру цілком реально зміниться, але, тим не менш, пропорції збережуться. Пам'ятайте про це!

Помилка №2. Економія на грунтуючих засобах

З метою здешевлення процесу утеплення стін пінопластом або будь-яким іншим теплоізоляційним матеріалом (мінвата, пінополістирол), будівельники чи самі власники, відмовляються від покупки грунтівки і грунтуючих фарб. Грунтівка - важливий матеріал в утепленні фасаду, вона дозволяє значно збільшити адгезію (сила зчеплення) суміші з основою, зменшує витрату сумішей, запобігає швидкому висиханню сумішей, захищає поверхню від появи цвілі і грибка. У загальній вартості утеплення стін пінопластом, грунтівка займає не більше 1-2%, але значно збільшує довговічність і якість обробки фасаду.

Помилка №3. Монтаж плит утеплювача

Монтаж пінополістирольних плит починається найчастіше з найбільш високого кута будівлі, чітко по рівню, і це правильно! Помилкою більшості є те, що наступний ряд пінопласту монтують строго лист на лист, не роблячи перев'язки ряду, а це несе ризик появи тріщини по всій довжині шву. Варто мати на увазі, що важливо накладати пінопласт до стіни у шаховому порядку.

Помилка №4. Економія на суміші для приклеювання

Більшість наших клієнтів, які планують купити пінопласт і утеплити будинок у 

Львові, задають нам запитання: «Чи обов'язково використовувати суміш для приклеювання, адже утеплювач кріпиться на дюбель-парасольки?». Відповім, трішки заглибившись у фізику 8 класу. Отже, наприклад, у вересні ви прийняли рішення утеплитися, ви прикріпили пінопласт на дюбель-парасольки, зверху, на той же пінопласт, нанесли армуючу суміш і декоративну штукатурку. А це - близько 10-12 кг ваги на 1 квадратний метр пінопласту! Прийшла зима, під впливом низьких температур, згадуючи шкільну фізику, всі матеріали на молекулярному рівні зменшуються, відповідно, дюбель-грибок в діаметрі стає меншим, а отвір під нього стає більшим. Кріплення вже не настільки надійне, а з урахуванням ваги в 10 кг, не складно уявити, які ризики несе економія на цементних сумішах для приклеювання.

Помилка №5. Нанесення суміші на бічні сторони утеплювача

З метою ще більш «надійного приклеювання» пінопласту, горе-фасадники, додатково обмазують бічні сторони пінопласту цементними сумішами. Цього робити не можна, адже цементний шов - це відмінний місток холоду, і все утеплення стає неефективним. Більш того, якщо виникла щілина між листами пінопласту, її обов'язково необхідно заповнити щепами, вирізаними з відрізків пінопласту, або задути піною.

Помилка №6. Покупка дюбель-парасольок з металевим цвяхом

Як продовження попередньої помилки: зустрічаються майстри, які лінуються монтувати пластикові цвяхи, аргументуючи тим, що цвяхи легко гнуться і ламаються, і, відповідно, використовують металеві цвяхи, а як відомо все з тієї ж фізики 8 класу, метал - прекрасний теплопровідник, що значно погіршує теплоізоляційні властивості вашого фасаду.

Помилка №7. Неправильне армування утеплювача

З власного досвіду, я з упевненістю можу назвати цю помилку найбільш поширеною і критично важливою під час утеплення будинку пінопластом. Отже, все ті ж горе-майстри, після приклеювання пінопласту або будь-якого іншого утеплювача, кріплять сітку безпосередньо на дюбель-грибки і вже потім зверху на сітку наносять шар армуючої суміші, в результаті, шар армуючої суміші і подальшої декоративної штукатурки, а це, нагадаю, близько 10 кг ваги, тримається не на утеплювачі, а безпосередньо на армуючій сітці!

Так, і складно взагалі назвати сітку армуючою. При такому використанні, це те ж саме, якби в заливці фундаменту для будинку, арматура була б не всередині конструкції, а лише по периметру. 

Тому правильно буде спочатку нанести армуючу суміш, шаром 2-3 мм по ширині сітки, потім зверху накладати армуючу сітку, і плавно розгладжувати поверхню, ніби топити сітку в розчині. При необхідності, наносити одразу ж другий шар армуючої суміші! В результаті, сітка буде з усіх боків покрита сумішшю.

Помилка №8. Неправильний монтаж сітки і захисних куточків

Як продовження попереднього пункту: популярною помилкою є стикування сітки. За правилами, сітка кріпитися внапуск 10 см, що дозволяє захистити армуючий шар від розтріскування. Під час покупки зверніть увагу, що сітки необхідно брати на 10% більше від загальної площі утеплення. Щодо захисних куточків, то ми рекомендуємо застосовувати перфоровані пластикові куточки для зовнішнього утеплення, обов'язково разом із склотканиною. Пластик більш стійкий до атмосферних впливів і, в той же час, більш стійкий до механічних навантажень, ніж алюмінієвий. І обов'язково необхідно монтувати куточки внапуск з армуючою сіткою.

Помилка №9. Покупка матеріалів у наших конкурентів

Даний пункт це більше жарт, ніж помилка. Але все ж хотілося б відзначити, що нашою метою є не продаж товару з найбільшою націнкою, а допомога клієнту ефективно і правильно утеплити будинок. Згоден, що дана стаття не розкриє всі нюанси утеплення будинку пінопластом, але дозволить уберегти вас від критичних помилок, і ефективно захистити ваш будинок від втрати тепла! Якщо щось у даній статті незрозуміло, чи розкрито частково, ви завжди зможете зателефонувати нашим менеджерам за вказаними у вкладці «Контакти» телефонами і, я впевнений, ми допоможемо вам у вирішенні питання економного і правильного утеплення будинку.
Успіхів у будівництві!

Вибір редакції

Залиште свій коментар про 9 критичних помилок при утепленні будинку

Залишити коментар
Каталог Контакти Telegram Viber
Вгору