БЕЗКОШТОВНА доставка по місту при замовленні від 10 000 грн!
 • (093) 170-14-17
 • (093) 170-86-45
 • (050) 446-55-15
 • (098) 864-80-44
 • (095) 050-10-92
 • (067) 533-43-99
 • (067) 88-790-88
 • (099) 49-175-29
 • Відділ по роботі з юридичними особами:
 • (067) 533-27-88
 • (050) 447-86-05
 • Відділ логістики:
 • (095) 389-46-45
 • (067) 621-92-38
 • Постачальникам і партнерам:
 • (050) 564-50-50
 • (067) 634-64-60
 • Бухгалтерія:
 • (095) 389-25-45
 • HR-відділ:
 • (050) 424-10-92

8.00 - 21.00
(без вихідних)
Харків
Замовити розрахунок
Харків
Каталог товарів
Харків
0 Товарів:
0 грн.
Корзина
0 compare Порівняння
0 wishlist Обране

Стяжка підлоги: матеріали та етапи заливки

Анна Антонова
Час на прочитання 8 хв
Анна Антонова Авторка
Стяжка для підлоги з цементу використовується для створення бази у жилих та технічних помешканнях. Вона застосовується з метою надання необхідної жорсткої та рівної поверхні, заховати різноманітні комунікаційні системи. Цементна стяжка підлоги надає додатковий захист від рідини, знижує втрату тепла та підвищує звукоізоляцію. Питання, яке виникає у початківців - як зробити стяжку підлоги належним чином і забезпечити відповідність усім стандартам. Якісне виконання робіт може зекономити кошти на наступних стадіях ремонтування. Ось, що необхідно знати перед тим, як робити стяжку.

Підготовчі роботи до стяжки підлоги

Починаючи роботи зі стяжкою необхідно придбати наступний інструмент:
Для робіт за стяжкою знадобиться наступне приладдя:
Центральним компонентом є суміш для стяжки. Види стяжок підлоги мають такі модифікації:
На базі цементу або його суміші з бетоном в однакових частках. Легка і витривала до механічного впливу.
Самовирівнювальна суміш - сучасна різновидність будівельного матеріалу з гарними властивостями текучості та пластичності. Така суміш полегшує вирівнювальні роботи навіть недосвідченим майстрам.
Суха суміш - розводять рідиною, щоб вирівняти площину застосовують ДСП або гіпсоволоконні панелі.

Підготовка підлоги під стяжку

Підготовка підлоги під стяжку є наступним етапом. Бази під стяжку підлоги бувають чотирьох видів: ґрунтовою, старою стяжкою, дерев'яною та бетонною.
Для ґрунтової бази головне спочатку обстежити на предмет щільності. Щоб перевірити це пласт ґрунту поливається рідиною та стискається за допомогою вібротрамбовок. При значній усадці необхідно виконати додаткове підсипання інертним матеріалом, таким як пісок або щебінь.
Якщо базою є стара стяжка, оптимальний варіант - повний її демонтаж. При відсутності можливості усунути старе покриття повністю, необхідно молотком чи зубилом виправити всі виявлені дефекти - щілини, вибоїни та сколи. Після цього, області дефектів мають бути залиті за допомогою спеціальної ремонтної суміші. Продовжувати роботи можна лише після повного засихання цієї суміші.
Стяжка підлоги на основу з дерева вимагає спеціальної підготовки бази. База обов'язково обробляється антисептиком, застеляється полімерними гідроізоляційними мембранами для захисту деревини від вологості.
Залити стяжку на бетонну основу найлегше. Вся підготовка полягає у виявлені та усуненні дрібних дефектів.
Загальним для всіх видів основ є проведення очищування та мийки. По черзі наносяться гідроізоляційні та теплоізоляційні матеріали, армування стяжки підлоги. Розміщуються канали систем “тепла підлога” або прихований обігрів.

Виставлення маяків для стяжки підлоги

Виставлення маяків під стяжку полягає у створенні кістяка для заливки. Ці маяки є ключовими точками, щоб вивести ідеально рівну поверхню. Процес установки маяків починають з розміщення маркування на кожній стіні коробки. Нульовий рівень, з якого починається установка маяків під стяжку, знаходиться у найвищій точці периметра. Відстань між маячками може коливатися від 25 до 30 сантиметрів. Профілі кріпляться за допомогою дюбелів та саморізів. Настроюючи елементи, можна просто досягти потрібного ступеню, по якому має рухатися знаряддя для рівняння поверхні.

Приготування розчину для стяжки підлоги

Стандартна стяжка підлоги це суміш цемент-пісок у пропорції 1 до 3-х. Однорідність суміші досягається ретельним перемішуванням за допомогою будівельного міксера. До однорідної суміші вливається рідина та ще раз перемішується.
Готова суміш просто розводиться рідиною згідно з інструкцією на упаковці.
Стяжка для теплої підлоги витримує сильніший тепловий та механічний вплив, у зв'язку з цим, до її складу вводяться пластифікатори, наприклад, бетон чи фібра. Розчин для стяжки на теплу підлогу, як і звичайний розчин, старанно перемішується, щоб готова суміш була однорідною та пластичною.

Заливка стяжки

Перед тим, як зробити стяжку, оберіть правильну суміш. Починати укладати суміш необхідно від дальньої стіни приміщення. Розчин рівномірними купками розподіліть поміж маяками. Розгладьте та проколіть у декількох позиціях для усунення повітряних бляшанок.
Спершу, як зробити стяжку під теплу підлогу, важливо компенсувати збільшення суміші під впливом високої температури за допомогою демпферної стрічки. Така стрічка простягається над підлогою по всьому периметру приміщення. 
Альтернативою є машинна стяжка підлоги. При такому виконанні заливки, готову стяжку подає пневмонагнітач.

Товщина стяжки

Відповідно до будівельних стандартів, рекомендована товщина бетонного шару становить 2 см. Якщо є незначний механічний вплив - до 8 см, значний вплив - 10 см.
Товщина стяжки теплої підлоги не фіксується певними цифрами. Висота стяжки під теплу підлогу має бути вирахувана за такою формулою: діаметр труби + 4,5 сантиметри. Середня товщина стяжки на теплу підлогу може становити від 6 до 10 сантиметрів.

Висушування стяжки

Для рівномірного висушування та запобігання розтріскуванню, необхідно уникати протяги та зволожувати покриття.

Підсумок

Ознайомившись, як заливати підлогу власноруч, можна розпочинати роботу. Дотримуючись всіх інструкцій, досить легко досягти ідеальної підлоги у Вашій оселі.
 

 

Вибір редакції

Залиште свій коментар про стяжка підлоги: матеріали та етапи заливки

Залишити коментар
Каталог Контакти Telegram Viber
Вгору