БЕЗКОШТОВНА доставка по місту при замовленні від 10 000 грн!
 • (093) 170-14-17
 • (093) 170-86-45
 • (050) 446-55-15
 • (098) 864-80-44
 • (095) 050-10-92
 • (067) 533-43-99
 • (067) 88-790-88
 • (099) 49-175-29
 • Відділ по роботі з юридичними особами:
 • (067) 533-27-88
 • (050) 447-86-05
 • Відділ логістики:
 • (095) 389-46-45
 • (067) 621-92-38
 • Постачальникам і партнерам:
 • (067) 634-64-60
 • (050) 564-50-50
 • Бухгалтерія:
 • (095) 389-25-45
 • HR-відділ:
 • (050) 424-10-92

8.00 - 21.00
(без вихідних)
Харків
Замовити розрахунок
Харків
Каталог товарів
Харків
0 Товарів:
0 грн.
Корзина
0 compare Порівняння
0 wishlist Обране

Який клей використовувати для приклеювання гіпсокартону?

Юрій Баранов
Час на прочитання 9 хв
Відомо кілька методів установки листів гіпсокартону на основу - за допомогою клею або на монтажну конструкцію зі сталевих профілів або каркасу з дерева. Монтаж за першим методом менше працевитратний і дозволяє прискорити процес оздоблення. Головна перевага полягає в тому, що він не робить внутрішнє приміщення меншим, що відрізняє його від каркасного методу.
Як клеїти гіпсокартон на стелю? Які клейові суміші підходять для закріплення гіпсокартонних панелей? Чи можливо клеїти гіпсокартон на стіну власноруч? Ці та багато інших питань ми розглянемо у цій статті.

Як правильно і на що клеїти гіпсокартон

Для кріплення гіпсокартону до поверхні рекомендується обрати високоякісний клей, щоб забезпечити міцність, стійкість і тривалість покриття. Встановлюючи гіпсокартон використовують наступний інструмент:
На що клеїти гіпсокартон визначається характером поверхонь та особливостями помешкання.

Як правильно вибрати клей?

При встановленні гіпсокартону на стіни або стелі застосовують гіпсовий або акриловий клей. Під час монтажу гіпсокартону можуть виникати нестандартні положення, такі як відходження клею, зміщення листа від власної ваги або неякісне обклеювання, що впливає на зовнішній вигляд приміщення. Для уникнення таких проблем варто відповідально поставитися до вибору клейової суміші, оскільки існують різні види клею, кожен з яких має свої особливості.

Особливості клейових складів

Гіпсовий клей складається з комбінації сульфату кальцію, полімеру, мінерального наповнювача та целюлозного волокна. Він відзначається високою адгезією та швидким часом засихання. Гарантує надійне кріплення гіпсокартону на клей до цегляних, бетонних, дерев'яних поверхнях.
Клей для монтажу на основі акрилу являє собою гнучку масу, яка надає надійне кріплення гіпсокартону до різних типів поверхонь. Цей клей вологостійкий, що надає можливість використовувати його у кімнатах, де вологість зазвичай вища, таких як ванна, душова або кухня.

Як впливає рівність стіни на вибір клею

Якщо поверхня стіни майже рівна (з невеликими відмінностями до 0,5 мм), то для кріплення гіпсокартону можна використовувати будь-який клей. А на що краще клеїти гіпсокартон до стіни якщо висотні відмінності складають 15-20 мм? У цій ситуації, варто розглянути можливість використання спеціалізованого гіпсового клею, приміром, KNAUF Perlfix.
Значні нерівності на поверхні основи, які перевищують 30-40 мм слід виправити. Для усунення на поверхню кріпляться 3-4 гіпсокартонні смужки завтовшки 10 см. Їх фіксують зверху до низу, а потім прикріплюють до них плити гіпсокартону за допомогою клею.

Як правильно приготувати клейовий склад

Розведення сухої клейової суміші виконують за допомогою чистої холодної води у співвідношенні, зазначеному на пакуванні. Компоненти перемішуються за допомогою міксера або дриля до отримання рівномірної консистенції. Після цього розчин залишають протягом 5-10 хвилин для настоювання, а потім ще раз перемішують. Необхідно використати цю клейову суміш за 2-3 години, в іншому випадку клейкі властивості можуть бути втрачені.

Оптимальний спосіб нанесення клею для гіпсокартону

Для закріплення маленьких аркушів гіпсокартону (приміром, рами вікон) клейову суміш розподіляють в окремих точках в кількох різних місцях на відстані 25-30 см один від одного. Більші листи гіпсокартону покривають розчином за допомогою зубчастого шпателя, рівномірно розподіляючи його по всій площині.

Кріплення листів гіпсокартону на клей

Монтаж гіпсокартонних листів необхідно проводити при температурі повітря в межах від +5 до +30°C. Слід враховувати, на що можна клеїти гіпсокартон. Потрібно готувати площину перед роботою, забезпечивши її чистоту, відсутність жиру і сухість. Необхідно очистити поверхню від попередніх залишків таких, як штукатурка, фарба або шпалери.

Процес обклеювання стіни

Для приклеювання гіпсокартону до стіни існують різні методи. Клейову суміш можна розподілити або на поверхню гіпсокартонної плити, або на поверхню стін. При використанні першого методу клей наноситься у вигляді коржів на краї плит з проміжком у 15 см та додаткові купки розміщуються в центральній частині. Після цього гіпсокартон присувають до стіни й легко натискають будівельним рівнем, для рівномірного розподілу клею. Місця стикування вирівнюється за допомогою гіпсової шпаклівки, а з’єднання між зовнішніми краями підсилюються користуючись стрічкою зі скловолокна.

Як клеїти гіпсокартон на стелю

Щоб приклеїти гіпсокартон на стелю, нержавіючою кельмою або шпателем клей наноситься коржами (товщина - 2 см, діаметр - 10 см) на саму плиту. Гіпсокартонний лист накладається на стельові перегородки і затискається спеціальними утримувачами.

Поради від експертів

На останок, декілька порад від фахівців, для повного розуміння, на що краще клеїти гіпсокартон:
 1. Обов'язково заґрунтуйте основу, якщо вона сильно вбирає вологу. Це знизить абсорбуючі й поліпшить клейкі властивості суміші.
 2. Використання плиткового клею не є рекомендованим для установки гіпсокартону. Основний компонент цього клею - портландцемент, що не сумісний з гіпсовими складовими.
Клеїти гіпсокартон на стіну або стелю найкраща альтернатива для штукатурки. Цей метод вирівнювання поверхонь є найшвидшим і найпростішим для створення досконало гладкого полотна.

Вибір редакції

Залиште свій коментар про який клей використовувати для приклеювання гіпсокартону?

Залишити коментар
Каталог Контакти Telegram Viber
Вгору