Сьогодні існує безліч способів обробити стіни приміщень. Завдяки достатній кількості сучасних будівельних матеріалів їх можна зробити стильними й сучасними.
Одним з улюблених інструментів дизайнерів виступає декоративна штукатурка. І не дарма. Вона дарує безмежні можливості у створенні інтер'єру та екстер'єру будівлі, а також має відмінні експлуатаційні характеристики.
Що таке декоративна штукатурка
Готова продукція є спеціальною масою, яка дозволяє відтворювати на поверхні стіни гарні фактури чи візерунки. На ринку будматеріалів вона представлена у вигляді сухої суміші чи розчину. По фактурності вони різняться - декоративна штукатурка баранець та декоративна штукатурка короїд.
Якісний товар використовується нарівні зі структурними фарбами, акриловою масою, шпалерами тощо. При цьому головним плюсом декоративного представника залишається його варіативність. Сировина чудово працює на будь-якій поверхні будинку чи квартири. Починаючи від цегли, бетону і закінчуючи деревом.
Декоративний тип чудово справляється з функціями стандартної штукатурки – вирівнює різні поверхні та усуває недоліки на них. Після обробки рідка суміш твердне і перетворюється на міцний моноліт. Малюнок на оброблюваній основі створюється за рахунок особливих добавок у складі суміші, спеціальної техніки нанесення та інструментів.
Від типу основи залежать основні параметри штукатурки. А тому виділяють такі варіанти:
Мінеральні (вапняні, цементні) – використовуються найчастіше через доступну вартість у поєднанні з високою міцністю.
Акрилові – легко колеруються у будь-який колір, відрізняються зниженим водопоглинанням.
Силікатні – такі суміші пластичні та міцні, з високою паропроникністю.
Силіконові – цінуються за високу адгезію, прекрасну грязевідштовхувальну здатність та стійкість до утворення тріщин.
Від виду в'язкої речовини залежить необхідна пластичність розчину. З метою підвищення пластифікуючих та гідрофобних характеристик продукту застосовуються також спеціальні добавки (кремнійорганічні компоненти, ССБ).
Естетичні властивості залежать від наповнювачів. У поєднанні часто знаходиться білий цемент, який дозволяє працівнику самостійно забарвлювати матеріал. Сюди іноді вводять спеціальні дрібні деталі у вигляді: мармурової крихти, деревних волокон, кварцового піску, тонких срібних ниток.
Застосування декоративної штукатурки
Декоративний елемент беруть як фінішне оздоблення житлових та громадських приміщень, ресторанів, готелів, торговельних центрів, шкіл та дитячих садків. Їм прикрашають простори із різною стилістичною концепцією. Завдяки різноманітності фактур та кольорів саме декоративна штукатурка часто стає основою дизайну сучасних будинків та квартир.
Даний тип може виступати як єдиний елемент обробки, так і поєднанні з кахлем, шпалерами або деревом. Водночас не варто забувати й про сферу застосування декоративної штукатурки. Професіонали користуються різними видами фактурної штукатурки з різними візуальними ефектами як у внутрішній, так і в зовнішній обробці.
Декоративна штукатурка для внутрішніх робіт
Тут суміш відповідає за суттєву оптимізацію ремонту. Адже вона здатна прискорити процес обробки й вам не доведеться проходити безліч проміжних стадій. Перевагами поєднання для робіт усередині сталі:
невибагливість та універсальність – штукатурка для декорації пластична і може наноситися практично на будь-який матеріал;
ремонтопридатність – пошкоджена ділянка легко та швидко реставрується, на відміну від інших видів оздоблення;
простота і унікальність - з нею можна створювати безліч різних фактур та малюнків;
довговічність – при правильній техніці нанесення та догляду, покриття здатне простояти довгі роки;
безпека – обробка не пахне та не порушує парообміну.
Однак, при виконанні робіт варто пам'ятати, що таке покриття не зможе приховати дефектів, тому вам знадобиться якісна підготовка.
Декоративна штукатурка для зовнішніх робіт
Основними плюсами фасадного різновиду виступають:
зносостійкість та міцність – обробка здатна зберігати первісний вигляд протягом тривалого часу, не розтріскуючись;
відмінні ізоляційні показники – за допомогою такого розчину нескладно створити додатковий захист від шумів та холоду;
паропроникність – фасадна штукатурка «дихає», що важливо при відведенні вологих випарів;
екологічність – сировина не виділяє шкідливих речовин та абсолютно безпечна для людей, довкілля;
стійкість – відповідний склад має стійкість до пошкоджень, а також до дії УФ-випромінювання, опадів.
Істотним плюсом можна назвати й відносну простоту поводження. Будь-який господар будинку зможе самостійно нанести склад на робочу основу.
Види декоративної штукатурки
За типом малюнка декоративні штукатурки поділяють на кілька класів. Серед них:
Фактурні. Практикуються у створенні достовірної імітації природних матеріалів. Залежно від використовуваного інструменту та методу декорування можна отримувати різні поверхні. До такого складу входять: цемент, акрилові смоли та силікон.
Структурні. Характеризуються високою пластичністю та підходять для покриття на будь-які попередньо підготовлені поверхні. У таку штукатурку входять додаткові механічні включення у вигляді полімерних гранул, піску чи слюди. Даний тип застосовують для зовнішніх та внутрішніх робіт.
Венеціанська. Після висихання створює на поверхні ефект мармуру. Завдяки їй інтер'єр стає виразнішим. Такий дизайн нерідко знаходить відгук у душі найвибагливіших замовників.
Флокова. Цей вид особливий, до його складу входять дрібні елементи – флоки. Останні є декоративними елементами у вигляді невеликих шматочків різних матеріалів (паперу, тканини, пластику і т.д.). Наносячи на базове покриття, така штукатурка ідеально створює акценти в інтер'єрі.
Штукатурка Короїд
Зовні нагадує структуру дерева, з'їдену личинками жука-короїда. Особливі частинки мінеральних гранул у складі (діаметром від 1 до 3 мм) утворюють на площині, що оштукатурюється – борозенки, які й забезпечують такий ефект. Короїд для внутрішніх робіт виглядає гарно у приміщеннях загального використання.
Продукт зручний у нанесенні, має гарне та довговічне покриття. Активно застосовується короїд для зовнішніх робіт в облицюванні фасадів та всередині приміщень.
Штукатурка баранець
Дивлячись на неї, складається враження, що поверхня стіни пухнаста. Таке оздоблення вимагає спеціальної технології виконання робіт і вважається досить практичним.
Як вид фасадної декоративної штукатурки - крупнорельєфна найчастіше використовується як основна чи для окремих деталей інтер'єру. Для оформлення всередині будівлі – перевагу надають дрібнорельєфному покриттю.
Висновок
Таким чином, декоративна штукатурка допоможе вам відтворити незвичайну основу, яку отримати простими оздоблювальними матеріалами – було б складно. Нижче розповімо про кілька видів найпоширеніших типів фактур, котрі мають особливу популярність.
Залиште свій коментар про декоративна штукатурка: види, переваги та недоліки