Різновиди шиферу
Багато хто при слові шифер відразу уявляє собі сірі хвилясті азбестоцементні листи, проте зараз даний покрівельний матеріал має багато різновидів і
виготовляється за різними технологіями. За рахунок швидкого монтажу та невеликої вартості він є найпопулярнішим будівельним матеріалом для покрівлі. Які ж бувають різновиди шиферу і де вони використовуються?
Залежно від матеріалу виготовлення шифер поділяється на:
-
Сланцевий - виготовляється зі сланцю та має високу вартість, тому використовується у будівництві елітних покрівель. Природний шифер має унікальний зовнішній вигляд, стійкість до сонячних променів та температурних перепадів та досить довгий термін експлуатації. З недоліків - велика вага та крихкість.
-
Азбестовий - найбільш популярний матеріал, виготовляється з цементу, азбесту та води та має світло-сірий колір (зараз готові листи можуть фарбуватись у будь-який колір). Він недорогий і застосовується у промисловому та житловому будівництві.
-
Єврошифер (інші назви – бітумний або м'який шифер) – вважається абсолютно водонепроникним, завдяки наявності у складі бітуму. Основою для виготовлення є волокна целюлози. Бітумний шифер має кілька видів: ондулін, нулін та гутта. Всі вони мають легкість, гнучкість і міцність. З мінусів - піддаються впливу низьких і високих температур - влітку стають м'якшими, а взимку крихкішими.
-
Пластиковий – є напівпрозорим кольоровим шифером, який застосовується для покрівлі мансард, басейнів, оранжереї, зупинок, павільйонів. Сировиною для виготовлення є полікарбонат або полівінілхлорид. Такий шифер має невелику вагу, вологостійкість, проте необхідно враховувати, що він може розширюватись при високих температурах.
-
Гумовий – складається з гумових відходів та скловолокна, відрізняється простотою обробки – легко розрізати ножем. Застосовується для невеликих будівель з пологою покрівлею. Невелика сфера застосування пов'язана з тим, що цей матеріал не стійкий до морозів і піддається вогню.
-
Металевий – матеріалом виготовлення є оцинкована сталь, покриття – полімерне (кольорове). Даний шифер має високу міцність і жорсткість, застосовується як у промисловому, так і в житловому будівництві. Його легко монтувати через невелику вагу, проте він чудово проводить звук, тому коли йде дощ, чутно гучний шум. У такій ситуації можна скористатися спеціальними пароізоляційними матеріалами, що поглинають звуки.
-
Безасбестовий – вид шиферу, при виготовленні якого замість азбесту використовують натуральне волокно: рослинне, мінеральне або синтетичне. Цементно-волокнистий матеріал має широке застосування: використовується для облаштування покрівлі виробничих будівель, будинків, аеропортів, сільськогосподарських споруд тощо.
Кожен матеріал має свої переваги та недоліки, знаючи їх можна підібрати найбільш відповідний шифер для свого конкретного завдання.